Nie zawsze łatwo jest zasnąć lub ułożyć do snu swoich bliskich. Kiedy już się uda, przenosimy się do krainy nocnych opowieści. Dziwnych, pięknych, czasem niepokojących. Album „VRC na Dobranoc” opowiada właśnie o tym tajemniczym świecie. Usłyszycie na nim dwanaście wyjątkowych kołysanek. Nie zawsze są to utwory dla najmłodszych, chociaż i takie tu znajdziecie. Dobrych snów…

 1. Na dobranoc – Lili laj
 2. Dookoła noc się stała Adam Sławiński
 3. Ptaki, owieczki i my Michał Dzieciątko
 4. Kołysanka skamandrycka Andrzej Karałow
 5. Kołysanka na ciemną noc Jan Krutul
 6. Złoty księżyc Jowita Czaplicka
 7. Sen, przyjaciel marzycieli… Jerzy Burdzy
 8. … kolorowe stroi skrzypce Jerzy Burdzy
 9. Cichuteńkie dzwonienie Daniel Zieliński
 10. Chmurka się uniża Adam Sławiński
 11. Dla siebie samego Michał Dzieciątko
 12. Kołysanka podniebna Grażyna Grobelna
 13. Śpij, maleńki Jowita Czaplicka
 14. Na dobranoc – Zzz…
Dyrygent: Magdalena Gruziel (2, 3, 5, 7, 8, 10, 11), Mateusz Mularczyk (6, 9, 12, 13), Joanna Maluga (4) śpiew: Chór VRC perkusja: Leszek Lorent (1, 4, 7, 8, 9, 10, 14) harfa: Urszula Nowakowska-Żwirdowska (3) fortepian: Jowita Czaplicka (6, 13), Grażyna Grobelna (12) solo: Magdalena Gruziel (3), Mateusz Mularczyk (3), Kasia Kliś (3, 5, 8) skład kameralny: Joanna Karpińska (3), Anna Penkowska (3), Paweł Choina (4), Michał Dzieciątko (4), Magdalena Gruziel (4, 9), Kasia Kliś (4, 9), Dorota Lis (4, 9), Zuzanna Morgan (4), Mateusz Mularczyk (4), Marcin Śmiałek (4), Joanna Maluga (9) realizacja nagrania: Robert Migas montaż i mastering: Robert Migas efekty perkusyjne: Michał Szostakowski (1, 9, 10, 14)
grafika: Jan Lipiński pomysłodawca i spiritus movens przedsięwzięcia: Joanna Maluga
Nagranie zrealizowano w dniach 15-17 czerwca 2016 r. w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

www_okladka


VRC na Dobranoc to projekt rodzinny – nie powstałby, gdyby swoją życzliwością nie wsparło go szerokie grono przyjaciół VRC. Dziękujemy! Dziękujemy Asi Maludze, założycielce chóru i naszej dyrygent, za pomysł stworzenia tej płyty, zainspirowanie kompozytorów do stworzenia dla nas utworów oraz czujną, bezcenną pomoc i radę w czasie realizacji projektu. Dziękujemy wszystkim kompozytorom, instrumentalistom i artystom za to, że podzielili się z nami swoim talentem i wrażliwością. Dziękujemy Dyrekcji Orkiestry Sinfonii Varsovii za udostępnienie miejsca na nagrania. Niezwykła atmosfera siedziby przy Grochowskiej to nieodłączna część tej płyty. Dziękujemy Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu za wsparcie idei tej płyty i promocję ważnej roli muzyki w życiu rodzin.
Przede wszystkim dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które finansowo wsparły[ kampanię crowdfundingową] i umożliwiły w ten sposób produkcję płyty. Bardzo staraliśmy się dla Was, żeby była jak najpiękniejsza. Kampania zorganizowana w portalu crowdfundingowym Wspieram.to pod hasłem VRC na dobranoc udała się na 150% – dosłownie! Dzięki wsparciu kilkuset osób i firm zgromadziliśmy środki na wydanie płyty w wersji wzbogaconej o piękny zestaw grafik.
Dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które finansowo wsparły kampanię crowdfundingową i umożliwiły w ten sposób produkcję płyty. Bardzo staraliśmy się dla Was, żeby była jak najpiękniejsza. Tym anonimowym i tym nam znanym bardzo dziękujemy, w szczególności zaś nasze podziękowania kierujemy do następujących darczyńców:
 • Firma Fobos
fobos-invest-rgb-przezroczyste
 • Firma BB Queen
bb-queen-logo7b-2