VRC to chór do zadań specjalnych! Chcesz tworzyć muzykę i lubisz wyzwania? Śpiewaj z nami!

Co nas wyróżnia?

Ambitny współczesny repertuar i autorskie koncerty w niezwykłych przestrzeniach.

Co możemy Ci dać?

Nowe umiejętności, nowe wymiary muzyki, nową energię i nowych znajomych.

Co jest nam potrzebne?

Twój głos, zaangażowanie i obecność na próbach.

Naszą specjalnością jest muzyka współczesna i muzyka dawna. Nie lubimy się nudzić – nasz repertuar jest różnorodny, chętnie śpiewamy prawykonania, eksperymentujemy z formą koncertów i technikami wokalnymi.

Jesteśmy chórem profesjonalnym niezawodowym, co oznacza, że za śpiewanie w VRC nie otrzymujemy wynagrodzenia, ale dbamy o wysoki poziom naszych występów. Forma wokalna zespołu zależy od nas wszystkich. Dlatego odpowiedzialnie, z dużym zaangażowaniem podchodzimy do prób i dbamy o dobrą organizację. Oprócz miłości do muzyki łączy nas życzliwość, otwartość i poczucie humoru. Jeśli to bliskie Ci podejście, zapraszamy w nasze szeregi!

Zapewniamy pracę ze świetnymi dyrygentkami nad interesującym materiałem, regularne dodatkowe warsztaty, koncerty oraz wyjazdy na konkursy. A co najważniejsze – wspólne tworzenie fantastycznej muzyki i ogromne emocje.

Szukamy osób muzykalnych, chętnie z doświadczeniem chóralnym – ale nie wykluczamy nikogo. Jeśli możesz poświęcić śpiewaniu kilka godzin tygodniowo – wynagrodzimy Cię niezwykłymi przeżyciami muzycznymi!

Na przesłuchanie nie trzeba nic przygotowywać. Sprawdzamy skalę i ogólną kondycję głosu. Prosimy o powtórzenie kilku prostych melodii.

Jak działamy?

  • Próby odbywają się w DK Kadr (ul. Rzymowskiego 32 w Warszawie) co tydzień w soboty, w godzinach 11.00 – 14.00 – zobaczy jak pracujemy na filmie z próby.
  • Przed koncertami organizujemy dodatkowe próby – kalendarz terminów podajemy z wyprzedzeniem.
  • Organizujemy też dodatkowe spotkania „korepetycyjne”, szczególnie dla osób z mniejszym doświadczeniem i nie czytających nut – wspieramy się w podnoszeniu umiejętności!
  • Oprócz prób wymagamy samodzielnego powtarzania materiału w domu – oferujemy w tym celu nagrania wszystkich głosów i utworów.
  • Działalność chóru wspiera stowarzyszenie finansowane ze składek chórzystów (40zł / miesiąc)

Więcej przykładów naszej pracy znajdziesz w filmie poniżej i na naszym kanale Youtube.

Dodaj komentarz