Dużo beatu, miksowanie na żywo, wiersz polifoniczny, renesansowy utwór w wersji elektro oraz circle song – Chór VRC, jeden z najlepszych chórów niezawodowych w Polsce, z okazji swojego 10-lecia zaprasza na eksperymentalny koncert. Szczegółowe informacje o dacie i miejscu koncertu podamy wkrótce!

VRC, chór do zadań specjalnych, nie lubi się nudzić i podejmuje kolejne wyzwanie. Z okazji 10. rocznicy powstania zespołu postanawia zaprosić publiczność na nietypowe wydarzenie – koncert, który co prawda wiadomo, jak się zacznie, ale nie wiadomo właściwie, jak się skończy. I to dosłownie, bo w dużej mierze to, co się wydarzy, będzie tworzonym na bieżąco eksperymentem łączącym śpiew chóralny z możliwościami muzyki elektronicznej. Za sprawą twórczych działań muzycznych powstanie niezwykła przestrzeń, pozwalająca na performatywne zanurzenie się w dźwięku – oraz włączenie publiczności w radosne świętowanie jubileuszu.

Koncert odbędzie się 7 grudnia o godzinie 20:30 w Małej Warszawie, ul. Otwocka 14. Wstęp wolny.

W programie wydarzenia znajdzie się m.in. kompozycja napisana specjalnie na tę okazję przez Szymona Godziemba-Trytka, renesansowy utwór, który dzięki obróbce elektronicznej uzyska zupełnie nowy, współczesny wymiar, polifoniczny wiersz elektro oraz circle song, czyli transowy utwór tworzony na żywo przy udziale publiczności. Przewidziana jest również muzyczna niespodzianka – po części eksperymentalnej chór zaprasza na imprezę taneczną.

 

Dyrygent: Joanna Maluga
 
Przygotowanie chóru: Joanna Maluga, Marta Dziewanowska-Pachowska, Anna Waligóra-Tarnowska
 
Koncepcja, reżyseria: Michał Dzieciątko
 
Audiosfera, kompozycje, remiksy, elektronika na żywo: Peter Łyczkowski
 
Aranżacje utworów: Joanna Maluga, Anna Waligóra-Tarnowska, Piotr Czechowicz, Michał Dzieciątko, Peter Łyczkowski
 
Realizacja dźwięku: Tomasz Walczak
 
Światła: Piotr Białczyk
 
Marta Pokorska – oprawa graficzna

Obejrzyj program koncertu, zawierający listę wszystkich twórców.

 

Chór VRC został założony w 2009 roku przez Joannę Malugę: chórmistrza, dyrygenta i wykładowcę Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Od początku istnienia koncentruje się na wykonawstwie muzyki współczesnej i renesansowej oraz łączeniu tych dwóch stylistyk. Zespół uczestniczył w wielu ważnych muzycznych wydarzeniach, m.in. dwukrotnie w ramach  Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej “Warszawska Jesień” (w roku 2017 i 2019). Chór współpracuje z młodymi kompozytorami – realizował prawykonania utworów m.in. Miłosza Bembinowa, Eunho Changa,  Aleksandry Gryki, Andrzeja Karałowa, Piotra Tabakiernika, Ignacego Zalewskiego. VRC to także autorskie projekty muzyczne, realizowane we współpracy z instytucjami kultury, takie jak koncert kompozytorów żydowskich “Wiatr z dalekich pól” w Muzeum Historii Żydów Polskich czy “Obudź się!” z repertuarem o śnie i śnieniu zaśpiewany na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek U-Jazdowski. VRC jest chórem rezydentem Domu Kultury Kadr w Warszawie.

Wykonań chóru można posłuchać na https://www.youtube.com/VRCchoir

Fanpage FB: https://www.facebook.com/VRCchoir/

Instagram: https://www.instagram.com/VRCchoir/

Peter Łyczkowski – muzyk, kompozytor, dźwiękowiec. Autor i realizator muzyki do spektakli tańca współczesnego. Twórca autorskiego projektu Czytagramy (słuchowiska realizowane na żywo na scenie) – dziesięć premier od 2012 roku. Eksperymentuje, działając na pograniczu muzyki, teatru, wideo, literatury i sztuk plastycznych. 

Kontakt dla mediów

vrc.choir@gmail.com