Jeśli muzykowanie jest Ci bliskie i chcesz śpiewać w chórze – dołącz do nas!

W tym sezonie czekają nas projekty i koncerty między innymi podczas:

  • Interdyscyplinarnego festiwalu wielkopostnego Gorzkie Żale
  • Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie

a za nami debiut na festiwalu Warszawska Jesień!

Planujemy również nagranie albumu z utworami młodych polskich kompozytorów oraz autorski koncert na zakończenie sezonu, poświęcony muzyce dawnej.

Repertuar chóru jest różnorodny i eklektyczny – od muzyki dawnej, renesansowej, przez sakralną, ludową do zupełnie współczesnej. Często prezentujemy prawykonania i  śpiewamy utwory stworzone specjalnie dla nas. Dowiedz się więcej o nas oglądając film „Chemia Harmonii. Rozmowa z Chórem VRC”

Nabór do wszystkich głosów odbędzie w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym (d. NInA) (ul. Wałbrzyska 3/5) w sobotę, 30 września w godzinach 14.00 – 15.30 (sala „MiniMax” za Cafe Gorączka).

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, żeby nie przegapić naboru!

Szczególnie mile widziani panowie dysponujący niskim basem – ale zapraszamy wszystkich, nawet jeśli nie wiesz jakim głosem śpiewasz.

Termin nie pasuje? Napisz do nas z pytaniem o indywidualne przesłuchanie: vrc@vrc.art.pl

Na przesłuchanie nie trzeba nic przygotowywać. Sprawdzamy skalę i ogólną kondycję głosu. Prosimy o powtórzenie kilku prostych melodii.

Szukamy osób muzykalnych, chętnie z doświadczeniem chóralnym – ale nie wykluczamy nikogo. Jako chór gwarantujemy udział w licznych koncertach, konkursach i projektach. Jeśli możesz poświęcić śpiewaniu kilka godzin tygodniowo – wynagrodzimy Cię niezwykłymi przeżyciami muzycznymi!

Kilka podstawowych informacji o funkcjonowaniu chóru:

  • Próby odbywają się co tydzień w soboty w godzinach 11.00 – 14.00 – zobaczy jak pracujemy na filmie z próby.
  • Przed koncertami organizujemy dodatkowe próby – kalendarz terminów podajemy z wyprzedzeniem.
  • Organizujemy też dodatkowe spotkania „korepetycyjne”, szczególnie dla osób z mniejszym doświadczeniem i nie czytających nut – wspieramy się w podnoszeniu umiejętności!
  • Oprócz prób wymagamy samodzielnego powtarzania materiału w domu – oferujemy w tym celu nagrania wszystkich głosów i utworów.
  • Działalność chóru wspiera stowarzyszenie finansowane ze składek chórzystów (20zł/miesiąc)

Więcej przykładów naszej pracy możesz posłuchać w filmie poniżej i na naszym kanale Youtube.